Mikrodermabrazja 24

rodzaje mikrodermabrazji, przebieg zabiegu, opinie

Domowe sposoby oczyszczania skóry

Zabieg mikrodermabrazji można również wykonać na terenie własnego domu. W tego rodzaju przypadku, stosuje się zazwyczaj specjalne kremy, które odpowiednio przygotowują skórę. Mikrodermabrazja domowa jest tańsza niż ta u kosmetyczki, może jednak być również mniej skuteczna.

W jaki sposób wykonać należy tego rodzaju zabieg? 

Na początku przygotujmy twarz, przemywając ją ciepła wodą i usuwając wszelkiego rodzaju ślady po makijażu, wszelkie zabrudzenia, należy także ją osuszyć.

Drugim krokiem będzie wykonanie peelingu. Metoda ta jest nieco mniej inwazyjna niż sama Mikrodermabrazja. Peeling usuwa martwe elementy naskórka, pozostawiając gładką skórę. Przygotowuje twarz do dalszych zabiegów.

Kolejnym etapem jest już właściwe, chemiczne złuszczanie naskórka. Nanosimy na twarz specjalny kwas glikolowy, który prowadzi do jeszcze skuteczniejszego złuszczania, oczyszczenia i regeneracji samej skóry. Kwas glikolowy reaguje z górnymi warstwami naskórka, pobudza wiążące właściwości lipidów, doprowadzając do usunięcia jego wierzchniej, martwej warstwy.

Na końcu nanosimy krem neutralizujący i wreszcie krem z filtrem UV, które wzmacniają skórę i neutralizują wszelkie podrażnienia. 

Dla osób które nie chcą kupować drogich kremów, polecić można również domowe sposoby peelingu. Do oczyszczenia naskórka z martwych elementów, świetnie nadawać się mogą bowiem również składniki znalezione w kuchni. Do wcierania w skórę nada się zboże, mleko, miód, sól, czy miąższ pomarańczy. Wśród osób pragnących oczyścić cerę, dużym uznaniem cieszy się również peeling cukrowy. W tego rodzaju przypadku stosuje się pół szklanki cukru, oraz około jednej, trzeciej części szklanki oliwki dla dzieci lub oleju. Niektórzy stosują peeling używając takich owoców jak awokado, czy też ze specjalnie utartych, słodkich migdałów. Inni z kolei używają peelingu kawowego.