Mikrodermabrazja 24

rodzaje mikrodermabrazji, przebieg zabiegu, opinie

CeraObecnie wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: obok mikrodermabrazji korundowej, podczas której wykorzystuje się malutkie kryształki korundu, w większości salonów dostępna jest także mikrodermabrazja diamentowa, gdzie stosowane są niewielkich rozmiarów głowice, pokryte maleńkimi kryształkami diamentów, czasami zaś również mikrodermabrazja tlenowa, która wykorzystuje sprężone powietrze. Czym różnią się te zabiegi i który będzie dla nas lepszy?

Mikrodermabrazja diamentowa

Polecana jest przede wszystkim dla osób o delikatnej cerze, także dla ludzi, których skóra skłonna jest do różnego rodzaju podrażnień, alergii. Jest to zabieg dużo mniej inwazyjny niż inne rodzaje mikrodermabrazji, również jednak może nie być aż tak skuteczny. Zabieg ma powstrzymać starzenie się skóry, zapobiegać przebarwieniom i rozstępom.

Mikrodermabrazja korundowa

Jest już nieco silniejsza niż mikrodermabrazja diamentowa. W tym przypadku stosuje się specjalne kryształki korundu, które w kontakcie ze skórą, ścierają jej wierzchnią warstwę. Tego rodzaju zabiegi, lepiej radzą sobie z usuwaniem przebarwień na skórze, rozszerzonych porów, czy też innego rodzaju tworów na skórze. Pragnąc zastosować ten zabieg, warto wcześniej sprawdzić czy nie jesteśmy uczuleni na zawarty w preparacie tlenek glinu.

Mikrodermabrazja tlenowa

Wtym przypadku stosuje się sprężony tlen, wylatujący pod wysokim ciśnieniem ze specjalnej głowicy. Jest to chyba najnowszy wynalazek z dziedziny mikrodermabrazji. Stosowany może być przy różnych rodzajach skóry, gdyż istnieje tutaj możliwość odpowiedniego dopasowywania, regulowania strumienia sprężonego powietrza, tak aby uderzało z większą bądź nieco mniejszą siłą.