Mikrodermabrazja 24

rodzaje mikrodermabrazji, przebieg zabiegu, opinie

Mikrodermabrazja – co to za zabieg?


Mikrodermabrazja – to trudne słowo coraz częściej pojawia się na listach usług wykonywanych przez gabinety kosmetyczne i kliniki odnowy biologicznej. Zabieg ten, po raz pierwszy zastosowany został nie tak dawno – bo zaledwie około 30 lat temu – w połowie lat 80 XX wieku. Początkowo jednak stosowana była jedynie przez wyspecjalizowanych lekarzy zajmujących się badaniem skóry – dermatologów. Dopiero dosyć niedawno zawitała do gabinetów kosmetycznych. Dziś jest coraz powszechniej stosowana, choć nadal wiele osób nie wie co kryje się za tą tajemniczą nazwą. Spróbujmy więc nieco przybliżyć tajniki tego rodzaju zabiegu.

Mikrodermabrazja efekty

Czym w ogóle jest ta osławiona Mikrodermabrazja? Na czym polega i jak się ją wykonuje? W skrócie: tego rodzaju zabieg polega w zasadzie na usunięciu, za jego pomocą wierzchniej warstwy naskórka. Co dzięki temu uzyskujemy? Dużo skuteczniejszą metodę pozbywania się z cery różnego rodzaju przebarwień i innych wad trapiących naszą skórę. Zabieg zapobiega między innymi takim przypadłościom tj.: rozstępy, przebarwienia, łojotok, zrogowaciały naskórek, rozszerzone pory, przebarwienia i wiele więcej. Przede wszystkim stosuje się go jednak w sytuacji gdy mamy do czynienia z trądzikiem (już jednak po jego wyleczeniu, w celu zapobiegnięcia różnego rodzaju negatywnym skutkom). Przy większej ilości zabiegów, mikrodermabrazja powoduje zwiększenie produkcji kolagenów i elastyny (białek zawartych między innymi w ścięgnach), przeciwdziała więc również powstawaniu zmarszczek.

Mikrodermabrazja poprawia więc strukturę i koloryt skóry, a także sprawia, że cera wygląda na dużo świeższą i młodszą.

Mikrodermabrazja - przebieg zabiegu


W trakcie mikrodermabrazji, usuwa się mechanicznie zazwyczaj wierzchnią warstwę naskórka, a czasami również cześć skóry właściwej. Jest to metoda tak zwanego oczyszczania głębokiego, a więc nieco skuteczniejsza od prostszych i nieco mniej inwazyjnych sposobów.

Jak przebiega cały zabieg? Kosmetyczka po prostu przejeżdża po skórze specjalnym narzędziem, zawierającym dwa otwory. Z pierwszego, pod dużym ciśnieniem wypychane jest powietrze, zawierające maleńkie diamentowe cząsteczki lub mikro-kryształki korundu. Drugi otwór zasysa z kolei starty naskórek oraz zużyte już kryształki.  Cały zabieg może trwać około dwudziestu minut lub pół godziny.

Efekty są zazwyczaj widoczne tuż po jego zakończeniu całego procesu czyszczenia. Czasami mikrodermabrazję stosuje się wspólnie z innego rodzaju zabiegami, ma to na celu poprawę skuteczności całej metody.

Skutki uboczne mikrodermabrazji

Zazwyczaj osoba poddająca się tego rodzaju zabiegowi nie odczuwa większych skutków ubocznych. Czasami mogą pojawić się jednak lekkie zaczerwienienia na skórze, które jednak znikają zazwyczaj po kilku godzinach.

U osób przyjmujących leki takie jak aspiryna, mogą wystąpić wybroczyny (wynaczynienia na skórze). Przy przyjmowaniu leków przeciw zakrzepicy, pojawić mogą się zaś miejscowe zapalenia skóry.

Mikrodermabrazji nie powinno się stosować w sytuacjach, gdy na skórze pojawiają się różnego rodzaju zapalenia, opryszczki, i inne tego rodzaju elementy. Ponieważ jest to zabieg inwazyjny, organizm może bowiem wówczas wykazywać różnego rodzaju reakcje obronne. Nie dla każdego więc zabieg ten będzie odpowiedni.